GEROVITAL H3 Evolution Дневна крема против стареење (45+), 50 мл

GEROVITAL H3 Evolution Дневна крема против стареење (45+), 50 мл
707,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022744C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL H3 EVOLUTION 45+ Anti-Ageing Cream

  • Крем против стареење
  • Дерматолошки тестирано

Намена: Се препорачува за превенција и третман на знаци на стареење, брчки, сувост на кожата, недостаток на еластичност и цврстина.

Резултат: реструктуирана кожа без брчки.

Дејство: Високо ефикасна иновативна формула, специјално создадена за третман на зрела кожа. Содржи био-миметички состојки (масла, масти, природни восоци) со висока реконструктивна моќ.

Активни состојки: Комплексот против стареење (Superoxide Dismutase + Trylagen + GP4G) гарантира долгорочни ефекти: намалување на појавата на брчки и обновување на колагенот.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Caprylic/​capric Triglyceride, Glycerin, Squalane, Sucrose Polystearate, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tripeptide-10 Citrulline, Tripeptide-1, Lecithin, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Carbomer, Triethanolamine, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Artemia Extract, Potassium Sorbate, Hydrogenated Polyisobutene, Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Glucosyl Ceramide, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Parfum, Tetrasodium Edta, Sodium Hydroxide, Bha, Superoxide Dismutase, Pentylene Glycol, Tromethamine.

Употреба: Се нанесува со лесна масажа до целосна апсорпција. Може да се нанесе и два пати во текот на денот, наутро и навечер, за возрасна, девитализирана кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се