GEROVITAL H3 Evolution Серум за корекција на брчки, 15 мл

GEROVITAL H3 Evolution Серум за корекција на брчки, 15 мл
614,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022746C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Серум против стареење 

  • Дерматолошки тестирано

Моќен производ со извонредни ефекти против стареење, специјално развиен за третман на зрела кожа.

Резултат: цврста и хидрирана кожа, со значително намалена појава на брчки.

Дејство: непосредни ефекти: намалување на појавата на брчки за краток временски период, како резултат на дејството на екстрактот од Gatuline Expression и липозомите со хијалуронска киселина.

Пакување: 15 мл

Содржина

Активни состојки: оригиналниот систем против стареење - Супероксид дисмутаза, Trylagen и GP4G, ги иницира структурните промени во колагенските влакна, ја обезбедува потребната енергетска поддршка и антиоксидантната заштита.

Употреба: се нанесува наутро и навечер откако темелно ќе го исчистите лицето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се