GEROVITAL H3 Hyaluron C Ноќен крем против брчки, 50 мл

Gerovital  H3 Hyaluron C Night Anti-Wrinkle Cream Care noken krem protiv brcki so hijaluron
GEROVITAL H3 Hyaluron C Ноќен крем против брчки, 50 мл
469,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045282C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® H3 HYALURON C

  • Ноќен крем против брчки
  • Дерматолошки тестирано
  • 1% хијалуронска киселина и витамин Ц
  • За лице, врат и деколте

Овој крем содржи состојки кои ја обновуваат кожата за време на ноќта, ги намалуваат брчките и спречуваат појава на нови брчки. Чистата хијалуронска киселина ги обновува резервите на вода на кожата, обезбедувајќи хидратантен слој на површината на кожата, што ги балансира загубите на вода одвнатре. Липозомалната хијалуронска киселина продира во дермисот, пополнувајќи ги брчките одвнатре. Синергетското дејство помеѓу комплексот Sepilift DPHP®, липозомите со витамин Ц и ниацинамидот го стимулира производството на нови колагенски и еластични влакна кои обезбедуваат долготрајни ефекти против појава на брчки.

Витаминскиот коктел формиран од липозомален витамин Ц, ниацинамид (витамин Б3) и витамин Е ги неутрализира оксидативните реакции и придонесува за обновување на тонусот на кожата и младешкиот изглед.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, глицерил стеарат, цетеарил алкохол, глицерин, сквален, глицин соја масло, ниацинамид, ундекан, масло од семе од Plukenetia Volubilis, дипалмитол хидроксипролин, феноксиетанол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, цетеарет-22, тридекан, шеа путер, токоферил ацетат, изохексадекан, парфем, полисорбат 60, натриум хијалуронат, пропанедиол, етилхексилглицерин, тетранатриум ЕДТА, ВНА, аскорбил тетраизопалмитат, гликозил керамиди, пентилен гликол, лецитин, карбомер, натриум хидроксид, екстракт од ирски мов.

Употреба: се нанесува навечер на лицето, вратот и деколтето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се