GEROVITAL H3 Hyaluron C - Подарок сет мицеларна вода и дневен крем против брчки

GEROVITAL H3 Hyaluron C - Подарок сет мицеларна вода и дневен крем против брчки
794,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047053C
favorite_border

Опис на производот

1. Мицеларна вода

  • Дерматолошки тестирано
  • Со хијалуронска киселина и витамин Ц

Мицеларната вода се базира на дејството на формираните мицели, кои помагаат во елиминирање на сите нечистотии акумулирани на површината на кожата.

Пакување: 400 мл

 

2. Дневен крем против брчки

  • 1% хијалуронска киселина и витамин Ц
  • За лице, врат и деколте

Ова е крем богат со чиста и липозомална хијалуронска киселина, ниацинамид и витамин Ц, состојки со хидратантни и антиоксидативни ефекти и ефекти против појава на брчки, кои обезбедуваат пополнување и измазнување на брчките одвнатре и спречување на несаканите ефекти од предвременото стареење на кожата.

  • Чистата хијалуронска киселина има интензивни ефекти на хидратација, придонесувајќи за обновување на резервите на вода на кожата и намалување на трансепидермалната загуба на вода.
  • Липозомите со хијалуронска киселина навлегуваат во заштитната бариера на кожата и обезбедуваат хидратација во дермисот.
  • Витаминот Ц и ниацинамидот го стимулираат производството на колаген, а кожата станува поцврста и поеластична.
  • Витаминот Е се бори против факторите со штетно дејство на кожата, ги неутрализира слободните радикали и обезбедува брза регенерација на кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав на мицеларна вода: вода, глицерин, ПЕГ-6 каприлик каприк глицериди, ППГ-26-бутет-26, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, феноксиетанол, етилхексилглицерин, натриум хијалуронат, парфем, 3-0-етил аскорбинска киселина, натриум цитрат, лимонска киселина.

Употреба: Се нанесува на лицето, вратот и деколтето, масирајќи со помош на памучна вата. Не е потребно плакнење.

Состав на дневен крем против брчки: вода, глицерин, глицерил стеарат, цетеарил алкохол, масло од глицин соја, сквален, ниацинамид, ундекан, масло од семе на Plukenetia volubilis, дипалмитоил, хидроксипролин, феноксиетанол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, тридекан, цетеарет-22, токоферил ацетат, изохексадекан, натриум хијалуронат, шеа путер, парфем, полисорбат-60, пропанедиол, етилхексилглицерин, тетранатриум ЕДТА, ВНА, аскорбил тетраизопалмитат, глукозил церамид, пентилен гликол, лецитин, карбомер, натриум хидроксид, екстракт од исландски мов.

Употреба: Се нанесува секој ден на чиста кожа, со лесна масажа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се