GEROVITAL H3 Retinol Крем против брчки со ретинол (30+), 50 мл

GEROVITAL H3 Retinol Крем против брчки со ретинол (30+), 50 мл
515,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029314C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано

Овој крем e специјално дизајниран за да ја спречи појавата на брчки, содржи ретинол, кој длабоко навлегува во дермисот. Благодарение на ретинолот, кој ги забрзува ензимските процеси и клеточната делба, кожата сама се регенерира одвнатре.

Се нормализираат метаболичките процеси и се забавува појавата на брчки. Комплексот Sepilift заедно со витамините А и Е ги поттикнуваат овие ефекти преку нивното синергетско дејство.

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: Се нанесува секојдневно на лицето, вратот и деколтето.

Се препорачува да се избегнува изложување на сонце и употреба на кремот за време на бременост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се