GEROVITAL H3 Retinol Крем за регенерација со ретинол (45+), 50 мл

GEROVITAL H3 Retinol Крем за регенерација со ретинол (45+), 50 мл
594,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029316C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL H3 Retinol Advanced Regeneration Cream

  • Крем за регенерација
  • 45+
  • Дерматолошки тестирано

Овој крем е специјално наменет за нормализирање на процесите на клеточна регенерација и забавување на физиолошкото стареење на кожата. Кремот содржи ретинол, кој длабоко навлегува во дермисот, ги забрзува ензимските процеси и клеточната делба и ја нормализира кератинизацијата. Заедно со комплексот Sepilift ги намалува брчките и ја зголемува еластичноста и цврстината на кожата. Биомимичките природни масла (соја, сквала, шеа путер) и екстрактот од Boswellia Serrata ја смируваат и регенерираат кожата и спречуваат нејзина можна иритација.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycine Soja Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Squalane, Butyrospermum Parkii Butter, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Phenoxyethanol, Ceteareth-22, Ethylhexyl Cocoate, Tocopheryl Acetate, Dipropylene Glycol, Polyacrylamide, Dimethiconol, Parfum, Retinyl Palmitate, C13-14 Isoparaffin, Helianthus Annuus Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium EDTA, Tocopherol, Laureth-7, Boswellia Serrata Resin Extract, BHA, Retinol, Dimethylmethoxy Chromanol, BHT, Sodium Hydroxide.

Употреба: Се нанесува секојдневно на лицето, вратот и деколтето.

Се препорачува да се избегнува изложување на сонце и употреба на кремот за време на бременост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се