GEROVITAL H3 Sensitive Антиперспирант дезодоранс, 40 мл

Gerovital H3 Sensitive Deodorant Antiperspirant 40 ml antiperspirant dezodorans za zeni
GEROVITAL H3 Sensitive Антиперспирант дезодоранс, 40 мл
79,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056164C
favorite_border

Опис на производот

Gerovital H3 Sensitive Антиперспирант дезодоранс.

  • Ефикасна заштита од потење 24 часа
  • Не остава бели дамки
  • 0% алкохол
  • Природна свежина
  • Ориентални основни ноти
  • Со витамин Е и минерали
  • Oвозможува природна свежина во текот на целиот ден

Овој дезодоранс има цветен мирис каде ориенталните основни ноти на сандалово дрво, ветивер, мошус и килибар се засилени со слатките смоли, ванила и тонка. Зачините како коријандер, каранфилче, кардамон, ѓумбир и бибер додаваат живост на прашкастата нота на сензуалните бели цветови на ирис, роза, јасмин и крин (lily of the valley) во срцето на мирисот. Фрезија, бергамот и мандаринa го крунисуваат овој мирис.

Пакување: 40 мл.

Содржина

Состав: бутан, изобутан, пропан, вода, алуминиум хлорохидрат, циклопентасилоксан, С12-15 алкил бензоат, парфем, октилдодеканол, каприлик/каприк триглицериди, полиглицерил-10 диизостеарат, глицерин, цетил ПЕГ/ППГ-10/1 диметикон, триетил цитрат, магнезиум аспартат, цинк глуконат, бакар глуконат, пентилен гликол, токоферил ацетат, феноксиетанол, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроксинамат, цитронелол, гераниол, хексил цинамал, хидроксицитронелал, лимонен, линалол, алфа-изометил јонон.

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Оставете антиперспирантот целосно да се исуши, па облечете се.  
Мерки на претпазливост: Запалив аеросол. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен или други извори на оган. Не ја прободувајте и не ја палете боцата ниту по празнењето. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се