GEROVITAL MEN Лосион за после бричење со хијалуронска киселина, 100 мл

GEROVITAL MEN Лосион за после бричење со хијалуронска киселина, 100 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049720C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® MEN AFTER SHAVE LOTION WITH HYALURONIC ACID

  • Лосион после бричење со хијалуронска киселина
  • Дерматолошки тестирано

Иновативен производ со двојно дејство: го намалува ефектот на иритација по бричењето и истовремено го зачувува и подобрува младешкиот изглед на кожата благодарение на хијалуронската киселина во составот која делува и на површината и во длабочината на кожата.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: алкохол денат, вода, пропилен гликол, глицерин, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, парфем, ППГ-26-бутет-26, бензил салицинат, линалол, лимонен, кумарин, пропанедиол, цитронелол, алфа-изометил јонон, лецитин, феноксиетанол, карбомер, екстракт од ирски мов, натриум хијалуронат.

Употреба: Нанесете после бричење, на образите и вратот и нежно масирајте додека не се апсорбира во кожата.

Резултат: кожата е негувана, мазна и еластична.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се