GEROVITAL MEN Лосион за после бричење со хијалуронска киселина, 100 мл

GEROVITAL MEN After Shave Lotion with Hyaluronic Acid losion za posle bricenje za mazi
GEROVITAL MEN Лосион за после бричење со хијалуронска киселина, 100 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049720C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® MEN AFTER SHAVE LOTION WITH HYALURONIC ACID

  • Лосион после бричење со хијалуронска киселина
  • Дерматолошки тестирано

Иновативен производ со двојно дејство: го намалува ефектот на иритација по бричењето и истовремено го зачувува и подобрува младешкиот изглед на кожата благодарение на хијалуронската киселина во составот која делува и на површината и во длабочината на кожата.

Пакување: 100 мл.

Содржина

Состав: алкохол денат, вода, пропилен гликол, глицерин, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, парфем, ППГ-26-бутет-26, бензил салицинат, линалол, лимонен, кумарин, пропанедиол, цитронелол, алфа-изометил јонон, лецитин, феноксиетанол, карбомер, екстракт од ирски мов, натриум хијалуронат.

Употреба: Нанесете после бричење, на образите и вратот и нежно масирајте додека не се апсорбира во кожата.

Резултат: кожата е негувана, мазна и еластична.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се