GEROVITAL MEN Пена за бричење сензитив 200 мл

GEROVITAL MEN Shaving Foam Sensitive pena za bricenje za mazi
GEROVITAL MEN Пена за бричење сензитив 200 мл
261,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049721C
favorite_border

Опис на производот

Пена за бричење – за чувствителна кожа

Пената за бричење е нежна, безалкохолна формула, специјално создадена за чувствителна кожа, која лесно се иритира, за лесно бричење и дискретен и пријатен мирис.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Употреба: Протресете добро пред употреба. Нанесете на влажна кожа, и нежно масирајте.

Состав: вода, стеаринска киселина, изобутан, кокосово масло, триетаноламин, палмитинска киселина, глицерин, пропилен гликол, циклопентазилоксан, цетеарил алкохол, парфем, пантенол, пироктон оламин, диметиконол, дипропилен гликол, босвелија серата, бутан, пропан, дикалиум глициризат, калиум кокоат, тетранатриум ЕДТА, линалол, цитронелол.

Мерки на претпазливост: Екстремно запалив аеросол. Контејнер под притисок: Може да пукне ако се загрее. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина/искри/отворен пламен/топла површина. Не прскајте на отворен пламен или друг извор на топлина. Не го прободувајте и горете контејнерот, дури и по употреба. Да се чува подалеку од сончева светлина. Да не се изложува на температура над 50°C/122°F.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се