GEROVITAL Must Have Хидратантен серум со ниацинамид и цинк глуконат, 30 мл

Gerovital Must Have Moisturizing serum 10% Niacinamide+1% Zinc Gluconate nijacinamid cink glukonat hidratanten
GEROVITAL Must Have Хидратантен серум со ниацинамид и цинк глуконат, 30 мл
576,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054153C
favorite_border

Опис на производот

  • 10% ниацинамид + 1% цинк глуконат
  • Дерматолошки тестиран
  • Ги корегира флеките, лузните и трагите од акни, ја хидрира кожата

Серумот е разновиден производ за нега на кожата, со повеќекратни придобивки и за младата и за зрелата кожа. Високата концентрација на ниацинамид му ги дава на серумот сите козметички придобивки што овој витамин ги има на кожата: навлажнувачки ефект, ефект против брчки, антиинфламаторна заштита, намалување на флеките и порите, регулирање на секрецијата на себум.

  • Ниацинамидот ја стабилизира бариерната функција на епидермисот, намалувајќи ја трансепидермалната загуба на вода и подобрувајќи ја содржината на вода во последниот слој од кожата
  • Цинк глуконатот ја нормализира активноста на лојните жлезди, го регулира лачењето на себум и го подобрува изгледот на масната кожа и кожата склона на акни
  • Пантенолот и екстрактот од алое вера помагаат да се зголеми влагата во кожата
  • Zanthalene® и Defensyl® Plus помагаат ефикасно да се балансира воспалителниот процес

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Niacinamide, Pentylene Glycol, Squalane, Propylene Glycol, Zinc Gluconate, Polyacrylamide, Zanthoxylum Bungeanum Fruit Extract, Oleyl Alcohol, Phenoxyethanol, Aloe Barbadensis Extract, Octyldodecanol, Ribes Nigrum Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Panthenol, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide.

Употреба:

Користете го производот без да го комбинирате со други серуми. Препорачливо е да се користи производот пред да се нанесе крем. Нанесете на лицето, вратот, деколтето, наутро и навечер.

Тестирајте ја толеранцијата на производот на мала површина на кожата, во случај на непријатност, престанете со користење на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се