GEROVITAL Plant CC Medium Крем со мат ефект 30 мл

GEROVITAL Plant CC Medium Крем со мат ефект 30 мл
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047043C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано
  • За нормална кожа
  • 94% состојки од природно потекло

Кремот нуди повеќекратни придобивки:

  • Ја намалува појавата на несовршености на кожата
  • Ја матира и измазнува текстурата на кожата, заштитувајќи ја од агресијата на надворешните агенси
  • Комплексот Poliplant Microbiom Protect ја спречува микробната нерамнотежa на површината на кожата и ја подобрува бариерната функција за хармонично избалансиран тен

Резултат: поздрава и заштитена кожа.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, ундекан, тридекан, цинк оксид, скроб од тапиока полиметилсилсаквиоксан, изононил изононаноатаоилдиметил таурат кополимер, изопрооил изостеарат, феноксиетанол, С15-19 алкан, октилдодецил ксилозид, ПЕГ-30 диполихидроксистеарат, триетоксикаприлилсилан, етилен/пропилен/стирен кополимер, сорбитан олеат, пропилен гликол, ксилитилглукозид, анхидроксилитол, ксилитол, полиглицерин-6 лаурат, полиглицерин-6, етилхексилглицерин, натриум лауроил глутамат, екстракт од корен од репај, екстракт од корен на Ruscus aculeatus, екстракт од семе на див костен, екстракт од лист на хамамелис, екстракт од плод на лоза, лизин, магнезиум хлорид, токоферол, масло од сончогледово семе, натриум бензоат, калиум сорбат, парфем, динатриум ЕДТА, CI 77891, CI77491, CI 77492, CI77499.

Употреба: Се нанесува рамномерно на лицето, вратот и градите. Поголема покриеност се добива со употреба на дополнителен слој.

Препорачана возраст: 25 - 40 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се