GEROVITAL Plant Хидратантен крем, 50 мл

GEROVITAL Plant Хидратантен крем, 50 мл
471,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047044C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL PLANT Moisturizing cream

  • Хидратантен крем
  • Дерматолошки тестирано
  • За нормална и комбинирана кожа
  • 96% состојки од природно потекло

Овој хидратантен крем, наменет за нормална и комбинирана кожа е специјално формулиран за одржување на оптимално ниво на хидратација.

Маслиновото масло и хидратантниот агенс акваксил, заедно со богатата структура на природните состојки, ја реконструираат функцијата на бариерата на кожата, помагајќи да се намали транспидермалната загуба на вода и да се зголемат резервите на течности во дермисот и епидермисот. Комплексот Poliplant Microbiom Protect ја враќа рамнотежата на микробиомот на кожата, во поглед на неговиот уникатен идентитет и неговата суштинска функција за заштита на кожата. Како таква, кожата е поздрава и похидрирана. Sepitonic M3, минерален комплекс неопходен за клеточен метаболизам, ги ревитализира клетките и го зголемува протокот на кислород на клеточно ниво.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, ундекан, тридекан, пентилен гликол, ксилитил глукозид, цетеарил оливат, маслиново масло, сорбитан оливат, глицерил стеарат, натриум акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, анхидроксилитол, ксилитол, екстракт од корен од репај, феноксиетанол, магнезиум аспартат, цинк глуконат, бакар глуконат, глицерин, екстракт од корен на Ruscus aculeatus, екстракт од семе на див костен, екстракт од лист на хамамелис, екстракт од плод на лоза, етилхексилглицерин, С15-19 алкан, полиглицерин-6 лаурат, полиглицерин-6, пропилен гликол, парфем, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид, ВНА, натриум бензоат, калиум сорбат.

Употреба: Се нанесува секое утро на лицето, вратот и градите.

Препорачана возраст: 25-30-35 години.

Останатите 4% од состојките гарантираат правилно зачувување на формулата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се