GEROVITAL Plant Крем против брчки СПФ 15, 50 мл

GEROVITAL Plant Крем против брчки СПФ 15, 50 мл
471,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047045C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL PLANT Anti-wrinkle cream SPF 15

  • Крем против брчки СПФ15
  • Дерматолошки тестирано
  • За нормална кожа
  • 91% состојки од природно потекло

Овој крем е наменет за нормална и сува кожа, обезбедувајќи заштита од процесите на стареење на кожата. Sepilift DPHP, природен извор на хидроксипролин, ја иницира и одржува синтезата на колаген и еластични влакна. Благодарение на дејството против брчки, се намалува појавата на линии и брчки на кожата. Кожата е посвежа и еластична. Липозомалниот витамин Ц делува во синергија со Sepilift DPHP за производство на колагенски влакна. Поради моќниот антиоксидантен ефект, тој се комбинира со витаминот А во заштитата на постојните и ново-формираните протеински влакна од оксидативниот стрес. Комплексот Poliplant Microbiom Protect ја враќа рамнотежата на микробиомот на кожата, во поглед на неговиот уникатен идентитет и неговата суштинска функција за заштита на кожата.

По употреба, кожата е поздрава и способна сама да се регенерира.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, етилхексил метоксицинамат, ундекан, пентилен гликол, цетеарил оливат, тридекан, сорбитан оливат, цинк оксид (нано), глицерил стеарат, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, пропилен гликол, екстракт од корен од репај, дипалмитоил хидроксипролин, ретинил палмитат, масло од сончогледово семе, натриум акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, С15-19 алкан, полиглицерин-6 лаурат, полиглицерин-6, феноксиетанол, етилхексилглицерин, титаниум диоксид (нано), алумина, симетикон, аскорбил тетраизопалмитат, глукозид церамид, триетоксикаприлилсилан, фенилбензимидазол, сулфонска киселина, глицерин, екстракт од корен на Ruscus aculeatus, екстракт од семе на див костен, екстракт од лист на хамамелис, екстракт од плод на лоза, парфем, триетаноламин, ВНА, тетранатриум ЕДТА, ВНТ, натриум бензоат, калиум сорбат.

Употреба: Се нанесува секојдневно на лицето, вратот и градите, нежно масирајќи додека не се апсорбира целосно.

Препорачана возраст: 25-30-35 години.

Останатите 9% од состојките го гарантираат потребниот СПФ и правилното зачувување на формулата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се