GEROVITAL Stop Acne Ампули против акни, 10 ампули

GEROVITAL Stop Acne Ампули против акни, 10 ампули
683,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045699C
favorite_border

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано
  • Ги намалува вкупните елементи на акни до 100%
  • Формула за интензивен третман

Ампулите против акни се развиени како интензивен третман за пруритус или за повторливи акни. Со оглед на сложените проблематики и широкиот спектар на фактори кои се вклучени во патофизиологијата на акните и со цел обезбедување на ефикасен третман, ампулите содржат серум богат со активни состојки кои делуваат синергистички и комплементарно: Synactin® AC, салицилна киселина, ниацинамид, калиум глицирихинат, натриум лактат.

Ампулите против акни се достапни во комплет од 10 ампули, потребни за 10 - дневен третман.

Пакување: 10 ампули х 2 мл

Содржина

Состав: вода, пентилен гликол, батриум лактат, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, пропилен гликол, алкохол денат, ниацинамид, диметил изосорбид, салицилна киселина, дикалиум глициризат, каприлик/каприк триглицериди, етил линолеат, хексилрезорцинол, натриум бензоат, калиум сорбат, ксантан гума, млечна киселина, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид.

Употреба: се применуваат секојдневно навечер, на чиста кожа, по чистење, без да се користи крем за лице. Утринската нега на кожата треба да се направи соодветно на дневната рутина. Во случај на посериозни случаи, се препорачува да се продолжи третманот со уште 10 ампули, со тоа што за вториот комплет ќе се користи 1 ампула на секои 2 дена.

Мерки на претпазливост: Не се погодни за деца на возраст под 3 години и лица алергични на аспирин.

Протресете ја ампулата пред употреба! Со цел да ги заштитите вашите раце, при кршење на ампулата држете салфетка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се