GEROVITAL Stop Acne CC Kрем за мат ефект, 30 мл

GEROVITAL Stop Acne CC Kрем за мат ефект, 30 мл
303,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045427C
favorite_border

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано
  • Инстантно го изедначува тенот на кожата
  • Ги прикрива несовршеностите на кожата.

Мултифункционален крем, кој ги комбинира својствата на производ за шминка со придобивките од производите за нега на масна кожа.

Кремот се нанесува во точки, на неколку зони на лицето и се распространува со нежни движења од центарот на лицето нанадвор.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, циклопентасилоксан, изононил изононаноат, диметикон, октилдодеканон, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилидметил таурат кополимер, C12-15 алкил бензоат, диметикон крос-полимер, октилдодецил ксилозид, ксилитилглукозид, силициум силицат, ПЕГ-30 диполихидроксистеарат, триетоксикаприлилсилан, етилен/пропилен/стирен кополимер, сорбитан олеат, анхидроксилитол, ксилитол, ниацинамид, екстракт од квасец (Faex), екстракт од seme od Aesculus Hippocastanum, амониум глициризат, пантенол, пропилен гликол, цинк глуконат, кофеин, биотин, сорбитан изостаират, полисорбат 60, феноксиетанол, етилхексилглицерин, парфeм, динатриум ЕДТА, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499.

Употреба: се нанесува рамномерно нa целото лице на претходно исчистената кожа со Gerovital пена-гелот за чистење на лицето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се