GEROVITAL Stop Acne Маска за лице, 100 мл

GEROVITAL Stop Acne Маска за лице, 100 мл
282,00 ден.
240,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048564C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® STOP ACNEE Purifying peel-off mask

  • Peel-off маска за чистење на лицето
  • Дерматолошки тестирано
  • Ја чисти и осветлува кожата
  • Формула за неделна нега

Еластичниот тенок слој од оваа маска ги отстранува мртвите клетки и другите нечистотии и помага во одзатнување на порите. Активното соединение Ac.NetTM и екстрактот од зелен чај имаат дополнителни придобивки за кожата склона кон акни.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: вода, поливинил алкохол, алкохол денат, глицерин, пропилен гликол, ПЕГ-75 ланолин, феноксиетанол, глицерил лаурат, екстракт од лист на чајна билка, бутилен гликол, ПЕГ-60 бадем, глицериди, каприлил гликол, карбомер, нордихидрогвајаретинска киселина, олеанолна киселина, акрилати/С10-30 алкил акрилат кополимер, триетаноломин, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид, млечна киселина, натриум бензоат, калиум сорбат, натриум метабисулфит, лимонска киселина, натриум цитрат, BHT.

Употреба: Нанесете еднаков слој од маската на чисто лице и врат. Оставете да делува 12-15 минути. Откако ќе се исуши, слојот се отстранува во насока од брадата кон челото. Се користи еднаш неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се