GEROVITAL Stop Acne Пена-гел за лице, 150 мл

GEROVITAL Stop Acne Пена-гел за лице, 150 мл
324,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042066C
favorite_border

Опис на производот

 Пена-гел за чистење на лицето

  • Дерматолошки тестирано
  • Ја намалува бактериската активност до 90,70%
  • Дневна формула за нега

Овој гел обезбедува нежно и ефикасно чистење на лицето без да ја суши кожата. Ексфолирачкиот ефект на салицилната киселина помага во чистење на порите. Меките капсули од витамин Е ги обезбедуваат потребните хранливи материи за здрава кожа, и не ја иритираат или оштетуваат акнеичната кожа.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, кокамидопропил бетаин, натриум кокоамфоацетат, глицерин, екстракт од кора од Salix nigra, феноксиетанол, етилхексилглицерин, акрилати/С10-30 алкил акрилат кросполимер, триетаноламин, ПЕГ-4, пропанедиол, токоферил ацетат, агар, алгин, полисорбат 20, натриум бензоат, CI 77289, глуконолактон, калциум глуконат, натриум хлорид, парфем, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид.

Употреба: се нанесува редовно наутро и навечер.

Нанесете мала количина на мокро лице, избегнувајќи ги областите околу очите и устата. Масирајте нежно се додека не се направи пена, а потоа исплакнете со многу вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се