GEROVITAL Stop Acne Ултра активен крем против акни, 15 мл

GEROVITAL Stop Acne Ултра активен крем против акни, 15 мл
299,00 ден.
254,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042068C
favorite_border

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано
  • Ги намалува воспалителните акнеични лезии до 80%
  • Концентрирана формула

Брзо апсорбирачки крем со смирувачки ефект, за корегирање на несовршеностите на кожа склона кон акни:

  • Го намалува вишокот на себум до 81,82%
  • Го поттикнува подобрувањето на акнеичните лезии до 77,27%***

Содржи салицилна киселина.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: вода, пентилен гликол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, каприлик/каприк триглицериди, бутилен гликол, салицилна киселина, цинк глуконат, алкохол денат, пантенол, екстракт од плод од Zanthoxylum bungeanum, олеил алкохол, ксилитилглукозид, анхидроксилитол, ксилитол, токоферил ацетат, ацетил дипептид-3 аминохексаноат, дипропилен гликол, екстракт од Boswellia serrata, феноксиетанол, етилхексилглицерин, ПЕГ-60 бадемови глицериди, каприлил гликол, глицерин, карбомер, нордихидрогеареатична киселина, олеанолна киселина, сорбитан изостеарат, полисорбат 60, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид, натриум метабисулфит, лимонска киселина, натриум цитрат.

Употреба: се нанесува строго на погодените место на претходно чиста кожа.

Не се користи од лица алергични на аспирин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се