GEROVITAL SUN Гел за нега по сончање, 150 мл

GEROVITAL SUN Гел за нега по сончање, 150 мл
303,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045696C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® AFTER SUN COOLING GEL

  • Гел за освежување на кожата по сончање
  • Дерматолошки тестирано
  • Со екстракт од алое вера

Гелот ја освежува и ја зајакнува кожата. Екстрактот од алое вера е богат со есенцијални амино киселини, витамини и минерали, а пантенолот има регенерирачко дејство.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, алкохол денат, пропилен гликол, глицерин, екстракт од алое вера, феноксиетанол, етилхексил глицерин, ПЕГ-40 хидрогенирано рицинусово масло, акрилати/С10-30 алкил акрилат кросполимер, триетаноламин, пантенол, парфем, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид, алфа-изометил јонон, хексил цинамал, лимонен, линалол.

Употреба: Се нанесува на цело тело, по изложување на сонце. Се масира нежно на кожата се додека не се апсорбира целосно.

Гелот лесно се апсорбира и остава пријатно чувство на кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се