GEROVITAL Tratament EXPERT Балсам пена со арганово масло, 200 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Балсам пена со арганово масло, 200 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053435C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® Tratament EXPERT Argan Moisturizing Conditioner

  • Балсам-пена за хидратација на косата со арганово масло
  • За тенка коса, без волумен
  • Дерматолошки тестирано

Балсам-пена, што не се измива, чии состојки делуваат на влакната на косата во текот на целиот ден.

Што прави на косата:

  1. Ја хидрира

  2. Ја обновува оштетената и сува коса на која и фали виталност и волумен

  3. Антистатик, за коса која е наелектризирана

  4. Не се измива

  5. По апликацијата, косата станува лесна за исчешлување

  6. И дава на косата сјај, без да имате чувство дека Ви тежи

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, изобутан, пентилен гликол, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, глицерин, поликватерниум-16, пантенол, арганово масло, палмитамидопропилтримониум хлорид, пропилен гликол, пропан, силикон кватерниум-16, парфем, бутан, хидроксиетил цетилдимониум фосфат, ундецет-11, бутилоктанол, ундецет-5, феноксиетанол, етилхексилглицерин, цетримониум бромид, оцетна киселина, хексил цинамал, линалол, јодопропинил бутилкарбамат.

Употреба: Нанесете на свежо измиена коса, исушена со крпа. Пред секоја употреба убаво протресете. Прснете мала количина од производот на дланката. Втријте го балсамот во секое праменче на косата по целата должина. Не нанесувајте премногу балсам одеднаш и не масирајте. Откако ќе нанесете на целата коса, исчешлајте ја и стилизирајте ја по желба.

Предупредување:

Екстремно запалив аеросол. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина/искри/отворени пламени/топли површини. Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган. Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се