GEROVITAL Tratament EXPERT Серум против опаѓање на косата, 150 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Серум против опаѓање на косата, 150 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037356C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® Tratament EXPERT Anti-hair loss serum

  • Серум против опаѓање на косата
  • Со PROCAPILᵀᴹ, BIO-CAPIGEN
  • Прокапил - за раст на косата
  • Биокапиген - за зајакнување на косата

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, алкохол денат, бутилен гликол, ППГ-26-бутет-26, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, апигенин, олеанолова киселина, биотиноил трипептид-1, плацентален протеин, хидролизиран соја протеин, пропилен гликол, пантенол, цинк-PCA, гликоза, орнитин HCL, ниацинамид, аргинин HCL, пиридоксин HCL, глукозамин HCL, цитрулин, биотин, натриум сукцинат, парфем, феноксиетанол, етилхексилглицерин, хлорфенезин, сорбинска киселина, линалол, лимонен, бутилфенил метилпропионал, цитронелол.

Употреба: Се нанесува по миење на влажна коса. Масирајте го скалпот енергично 2-3 минути. ДА НЕ СЕ ПЛАКНЕ!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се