GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон против првут, 250 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон против првут, 250 мл
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048567C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Шампон против првут со ихтиол

  • Со комплекс на растителни екстракти

Шампонот со ихтиол, состојка со анти-инфламаторно и антисептично својство, го елиминира првутот и јадежот на скалпот.

Пакување: 250 мл

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, гликол дистеарат, ихтамол, поликватерниум-7, пироктон оламин, пантенол, кватерниум-22, лаурил пиролидон, кокамид МЕА, пропилен гликол, екстракт од корен од чичок, екстракт од жалфија, екстракт од коњско опавче, екстракт од рузмарин, екстракт од лист од сребрена бреза, лимонска киселина, парфем, натриум бензоат, калиум сорбат, феноксиетанол, етилхексилглицерин, метилизотиазолинон, бензил салицилат, хексил цинамал, линалол, алфа-изометил јонон.

Употреба: Нанесете од шампонот и  масирајте го скалпот 2-3 минути. Исплакнете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се