GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон за суво миење на косата, 200 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон за суво миење на косата, 200 мл
282,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052805C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® Treatment EXPERT Conditioning dry shampoo

  • Шампон за суво миење на косата
  • За освежување и инстант волумент

Шампонот за суво миење на косата го пролонгира времетраењето на чистата коса помеѓу две миења, давајќи и на косата волумен и свежина.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: бутан, изобутан, пропан, алкохол денат, оризов скроб, парфем, цетримониум хлорид, ПЕГ-12 диметикон, хексил цинамал, бензил салицилат, алфа-изометил јонон, линалол, лимонен, цитронелол, амил цинамал, бутилфенил метилпропионал.

Употреба: Протресете добро пред употреба, потоа прснете убаво на целата површина на косата од растојание од 25-30 цм. Масирајте го скалпот со врвовите на прстите приближно 30 секунди.

НЕ СЕ ПЛАКНЕ!

Предупредување:

Екстремно запалив аеросол. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина/искри/отворени пламени/топли површини. Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган. Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се