GILLETTE Original Sensitive Пена за бричење, 200 + 100 мл

Gillette Sensitive Shave Foam 300 ml pena za bricenje
GILLETTE Original Sensitive Пена за бричење, 200 + 100 мл
131,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041836C
favorite_border

Опис на производот

Gillette Sensitive Shave Foam - Пена за бричење за чувствителна кожа.

Пакување: 200+100 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Triethanolamine, Stearic Acid, Palmitic Acid, Isobutane, Laureth-23, Sodium Lauryl Sulfate, Perfume, Propane.

Мерки на претпазливост: Лименката е под притисок, може да пукне ако се загрева. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен и други извори на палење. Не пушете при употреба. Да не се пробива и фрла во оган и кога е празна. Да се чува подалеку од сончева светлина. Да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. 3,24% од масата на содржината е запалива.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се