GILLETTE Series Revitalizing Sensitive Пена за бричење со зелен чај, 200 мл

Gillette Series Shave Foam Revitalizing Green Tea Sensitive pena za bricenje za revitalizacija so zelen caj
GILLETTE Series Revitalizing Sensitive Пена за бричење со зелен чај, 200 мл
250,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055006C
favorite_border

Опис на производот

Ревитализирачка пена за бричење за чувствителна кожа, со зелен чај. Обезбедува целосна заштита од иритација по бричење.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Triethanolamine, Stearic Acid, Palmitic Acid, Isobutane, Laureth-23, Sodium Lauryl Sulfate, Parfum, Propane, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Menthol, Limonene, Geraniol, Camellia Sinensis Leaf Extract.

Мерки на претпазливост: Лименката е под притисок, може да пукне ако се загрева. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен и други извори на палење. Не пушете при употреба. Да не се пробива и фрла во оган и кога е празна. Да се чува подалеку од сончева светлина. Да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. 3,24% од масата на содржината е запалива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се