GILLETTE Series Soothing Sensitive Пена за бричење со алое вера, 250 мл

Gillette Series Shave Foam Soothing Aloe Vera Sensitive pena za bricenje
GILLETTE Series Soothing Sensitive Пена за бричење со алое вера, 250 мл
250,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055007C
favorite_border

Опис на производот

Смирувачка пена за бричење за чувствителна кожа, со алое вера. Обезбедува целосна заштита од иритација по бричење.

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Triethanolamine, Stearic Acid, Palmitic Acid, Isobutane, Laureth-23, Sodium Lauryl Sulfate, Propane, Parfum, Menthol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Linalool, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder

Мерки на претпазливост: Лименката е под притисок, може да пукне ако се загрева. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен и други извори на палење. Не пушете при употреба. Да не се пробива и фрла во оган и кога е празна. Да се чува подалеку од сончева светлина. Да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува подалеку од дофат на деца. 3,24% од масата на содржината е запалива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се