GLANTU Алка против комарци

GLANTU Алка против комарци
119,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053153C
favorite_border

Опис на производот

Mosquito Repellent Bracelet Алка против комарци.

 • За деца и возрасни
 • Погодно за бебиња и мали деца
 • Ефикасност до 300 часа
 • 100% природен репелент
 • Не содржи DEET (N,N-diethyl-meta-toluamide)
 • Удобна, лесна, издржлива, водоотпорна алка за заштита од комарци
 • Со природни растителни есенцијални масла
 • Ставете ја алката околу зглобот на раката или глуждот
 • Во затворени простории или за на отворено
 • Може да ја закачите и на облеката, да ја ставите во џеб или да ја закачите на постелнината додека спиете
 • При активности на отворено - кампување, риболов, патување, планинарење, едноставно закачете ја на вашиот ранец или на облеката
 • Додека сте на работа или во училиште закачете ја на компјутер или оставете ја на работната маса

Ефикасност: 5-7 дена.

Пакување: 1 алка.

Содржина

Состав: 15% масло од цитронела, 85% силикон.

Начин на употреба: извадете ја алката од пакувањето и ставете ја околу зглобот на раката или глуждот. Кога не ја употребувате, вратете ја во пакувањето за да се задржи аромата.

Чувајте ја во добро затворено оригинално пакување, на места недостапни за деца.

Мерки на претпазливост:

 • Во случај на иритација на кожата, прекинете ја употребата на производот. Немојте да ја чешате иритираната кожа. Измијте со чиста вода
 • Да не се користи во случај на алергија
 • Козметичките производи, парфемите и алкохолот ја намалуваат ефикасноста на производот
 • Иако појавата на тешки алергиски реакции е ретка, сепак при појава на црвенило и воспаление консултирајте се со вашиот лекар

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се