GLANTU Smile Лепенки против комарци

GLANTU Smile Лепенки против комарци
49,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053154C
favorite_border

Опис на производот

  • Стикери против комарци
  • Со масло од гераниум, пеперминт и цитронела
  • Не содржи DEET (N,N-diethyl-meta-toluamide)

Пакување: 6 стикери

Содржина

Состав: гераниум масло 20%, пеперминт масло 30%, цитронела масло 50%.

Употреба: одлепете го стикерот од заштитната фолија и залепете го на облеката (на пример: чорапи, блуза, панталони, сукња) или на друг предмет во ваша близина (на пример: маса, кревет, ранец, шатор, во авион, на велосипед).

Да не се користи во случај на алергија.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се