GOOD NATURE Алкалакс чај, 50 г

GOOD NATURE Алкалакс чај, 50 г
83,00 ден.
79,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010024C
Online only
Акција 02-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Алкалакс - чај за прочистување

Чајот содржи лист од сена или популарно кај народот познат како мајчин лист. Листот од сена е најчесто користен растителен лаксатив, кој придонесува за нормално празнење на цревната содржина. Листот од нане ја намалува надуеноста и го олеснува испуштањето на гасовите. Исто така, дејствува спазмолитично, односно ги намалува грчвите во цревата и придонесува за нормално варење на храна.

Нето-тежина: 50 г

Содржина

Дејството се манифестира по 6 до 8 часа поради што препорачливо е да се користи навечер, пред спиење. Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот, кое се наоѓа на амбалажата,а за дополнителни информации консултирајте се со својот лекар или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се