GOOD NATURE Чај од бел слез 50 г

good nature tea marshmallow root caj koren bel slez
GOOD NATURE Чај од бел слез 50 г
121,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010936C
favorite_border

Опис на производот

Бел слез има светлорозови до бели цветови. Убавите цветови се примамливи но, сепак, кај ова растение коренот е тој што содржи најмногу слузни материи, па поради тоа од него се приготвува чајната напивка.

Нето-тежина: 50 г

Содржина

За разлика од другите чаеви, коренот од бел слез се приготвува со ладна или со млака вода. Една мала лажичка од коренот од бел слез се прелева со 150 мл млака или ладна вода. Се остава да стои 30 минути со повремено мешање и се цеди. Вака приготвениот чај се пие 2-3 пати дневно, голтка по голтка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се