GOOD NATURE Црн филтер чај, 20 кесички

GOOD NATURE Црн филтер чај, 20 кесички
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
013727C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • За добар почеток на денот
  • Квалитетен чај со силен, но пријатен вкус и со бакарно-кафена боја
  • Содржи кофеин поради што особено се препорачува за утринско будење на организмот и за поактивен ден

Нето-тежина: 20 х 1,5 г

Содржина

Состав: лист од црн чај 100%.

Начин на употреба: една филтер кесичка се прелева со 150 мл претходно зовриена и оладена вода на околу 80°C и се остава да отстои 3-5 минути. Готовиот чај се засладува по желба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се