GOOD NATURE Имелглог микс 20 кесички

GOOD NATURE Имелглог микс 20 кесички
72,00 ден.
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010754C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Чајна мешавина на бела имела, лист, цвет и плод од глог, плод од шипка, корен од валеријана, лист од маточина и коњски опаш, која поволно дејствува врз регулирање на крвниот притисок.

Билките глог и имела имаат улога во одржување на нормалниот крвен притисок. Листот и цветовите од глог придонесуваат за нормална срцева циркулација. Билките коњски опаш и шипка придонесуваат за продукција на нормално ниво на урина. Листот од маточина и коренот од валеријана имаат улога во одржување на менталното здравје и когнитивните функции. 

Нето-тежина: 20 х 1,5 г.

Содржина

Чајот не се препорачува за деца како и при бременост и доење.

Се препорачува да се пие 2-3 пати на ден, пред оброк.

Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот, кое се наоѓа на амбалажата, а за дополнителни информации консултирајте се со својот лекар или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се