GOOD NATURE Имуно чајна мешавина, 20 кесички

ALKALOID GOOD NATURE Immuno herbal tea blend caj za imunitet
GOOD NATURE Имуно чајна мешавина, 20 кесички
88,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055466C
favorite_border

Опис на производот

GOOD NATURE Immuno herbal tea blend - Имуно чајна мешавина со додаден цинк.

  • Цинкот придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и за заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Цветот од бозел, плодот од шипка и листот од коприва придоенсуваат за природна одбрана на телото и за нормална функција на имунолошкиот систем
  • Без кофеин
  • Со 1 просечна порција=200 мл приготвен чај ќе внесете 15% од препорачаниот дневен внес на цинк

Пакување: 20 х 2 г.

Содржина

Состав: цвето од бозел 35%, лист од нане, плод од шипка 20%, лист од коприва 10%, природна арома (содржи цинк цитрат дихидрат).

Начин на чување: Да се чува на суво и темно масто, на температура до 25°C.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се