GOOD NATURE Овошен јаболко со цимет филтер чај 20 кесички

GOOD NATURE Овошен јаболко со цимет филтер чај 20 кесички
91,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012674C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Претставува мешавина на исушени јаболка и кора од цимет, дополнета со шипка, хибискус, круша и липа. Плодот од јаболко содржи растителни влакна и пектински материи. Кората од цимет, додадена во комбинацијата, го нагласува природниот мирис на јаболко, а воедно му обезбедува и посебен и единствен вкус. 

Овошниот чај Good Nature од јаболко со цимет е особено пријатна и ароматична напивка. Некаде во длабочината на вкусот ќе почувствувате и киселкава нота, која доаѓа од шипката и хибискусот и ја обезбедува свежината на напивката. 

Нето-тежина: 20 х 2 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се