GOOD NATURE Простата чај, 100 г

GOOD NATURE Простата чај, 100 г
93,00 ден.
89,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008566C
Online only
Акција 02-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Чај против воспаление на простата.

Нето-тежина: 100 г.

Содржина

Состав: лист од бреза, килавица, лист од мечкино грозје, лист од орев, коњски опаш, ризом од пиреј, ленено семе и пченкарна свила.

Приготвување и начин на употреба: една супена лажица од чајната мешавина се прелива со 200 мл ладна вода и се загрева до степен на вриење. Се остава да отстои 60 минути во покриен сад, повремено се меша, а потоа се цеди. Се пие свежо приготвен, трипати на ден, пред јадење.

Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот, кое се наоѓа на амбалажата, а за дополнителни информации консултирајте се со својот лекар или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се