GOOD NATURE Уве микс чај 100 г

GOOD NATURE Уве микс чај 100 г
107,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
009197C
favorite_border

Опис на производот

Чајот е мешавина на лист од мечкино грозје, килавица, коњски опаш, лист од бреза, зајчев трн и плод од шипки. Листот од мечкино грозје поддржува нормална функција на уринарниот систем. Помaгајќи ја екскреторната функција на бубрезите, го нормализира уринарниот проток. Избалансираната количина на коњски опаш и на лист од бреза ја помага елиминацијата на вода преку бубрезите и преку мочните патишта.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Плодот од шипка и коренот од зајчев трн придонесуваат за функцијата на бубрезите и мочниот меур. Се препорачува долготрајна употреба на чајната мешавина „Уве-микс“ (2 до 3 недели) и тоа секогаш свежо приготвен и незасладен, во количини од 500 мл до 1000 мл чај дневно.

Чајот се препорачува да се пие и по исчезнување на симптомите на уринарно воспаление. Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот, кое се наоѓа на амбалажата, а за дополнителни информации консултирајте се со својот лекар или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се