GOOD NATURE Уве микс филтер чај, 20 кесички

ALkaloid Good Nature Uve miks caj
GOOD NATURE Уве микс филтер чај, 20 кесички
93,00 ден.
79,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
009198C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Чај за олеснување на тегобите при воспаление на уринарни патишта.

Чајот е мешавина на лист од мечкино грозје, килавица, коњско опавче, лист од бреза, корен од зајчев трн и плод од шипка.

Листот од мечкино грозје ја поддржува нормалната функција на уринарниот систем. Поддржувајќи ја екскреторната функција на бубрезите, го нормализира уринарниот проток. Коњското опавче и листот од бреза помагаат во елиминација на вода преку бубрезите и преку уринарниот тракт. Плодот од шипка и коренот од зајчев трн придонесуваат за нормална функција на бубрезите и мочниот меур.

Нето-тежина: 20 х 1.5 г.

Содржина

Се препорачува долготрајна употреба на чајната мешавина „Уве-микс“ (2 до 3 недели) и тоа секогаш свежо приготвен и незасладен, во количини од 500 мл до 1000 мл чај дневно.

Чајот се препорачува да се пие и по исчезнување на симптомите на уринарно воспаление. Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот, кое се наоѓа на амбалажата, а за дополнителни информации консултирајте се со својот лекар или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се