GOODWILL ALA600 СОД, 20 таблети

GOODWILL ALA600 SOD
GOODWILL ALA600 СОД, 20 таблети
1.485,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055556C
favorite_border

Опис на производот

GOODWILL ALA600 SOD едодаток на исхрана, комбинација од α-липоична киселина (ALА), екстракт од диња титриран во супероксидодисмутаза (SOD), витамин Е и селен.

Благодарение на присуството на витамин Е и селен, придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 20 таблети

Производител: Sigmar Italia S.p.A. Via Sombreno, 11-24011 Alme, Италија за Alfasigma S.p.A. Via Ragazzi del '99, n.5-401333 Bologna, Италија

Содржина

Состав: 

Активни состојки во 1 таблета %НРВ*
α-липоична киселина 600 мг /
Екстракт од диња еднакво на СОД 10 мг (140 IU) /
Витамин Е 7.5 мг 62.5%
Селен 25 мкг 45.5%

*НРВ - нутритивна референтна вредност

Состојки: α-липоична киселина (тиоктинска киселина), средства за полнење: калциум фосфати; средства против стврднување: силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини, вкрстено поврзана натриум карбоксиметилцелулоза, поливинил полипиролидон, талк; малтоденстрин, стабилизатор: поливинил полипиролидон; средства за обложување: хидронсипропил метилцелулоза, целулоза, масни киселини; концентриран лиофилизат од диња (Cucumis melo L) во хидрогенизирано палмино масло стандардизирано во супероксидодисмутаза (SOD), Природен витамин Е (D-α-токоферил-хидроген сукцинат), емулгатор: лецитин од соја, натриум селенит; бои: рибофлавин Е101и.

Употреба: Препорачаната доза е 1 таблета на ден.

Предупредувања: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатокот во исхраната не е замена за балансирана, разновидна исхрана и водење здрав начин на живот. За употреба на производот препорачливо е да се побара мислење од лекар. Во ретки случаи, липоичната киселина може да предизвика хипогликемија. Да се чува подалеку од дофат на деца под 3 години.

Начин на чување: Да се чува производот на ладно, суво место, подалеку од светлина. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се