GOODWILL Аланерв, 20 капсули

GOODWILL Аланерв, 20 капсули
1.259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040587C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Аланерв е додаток во исхраната кој содржи алфа липоична киселина, масло од жиг, витамин Б, витамин Е и селен.
Витамини Б1, Б2, Б6 придонесуваат за нормална функција на нервниот систем. Витаминот Е и селенот помагаат во заштитата на клетките од оксидативниот стрес.
Аланерв се препорачува во услови на зголемени грчеви, за заштита на клетките од оксидативен стрес и за нормална функција на нервниот систем.

  • Дополнителна терапија кај сите видови периферни невропатии
  • Дополнителна терапија кај дијабетична невропатија
  • Дополнителна терапија за синдром на карпален, тарзален и кубитален тунел
  • Дополнителна терапија за радикулопатија (цервикобрахијална, лумбална, лумбосакрална)

Пакување: 20 капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи:

Алфа-липоична киселина 300 мг
Масло од жиг 180 мг
Витамин Е 7.5 мг
Витамин Б5 4.5 мг
Витамин Б6 1.4 мг
Витамин Б2 1.2 мг
Витамин Б1 1.05 мг
Селен

25 мкг

 

Употреба: 1 капсула на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се