GOODWILL Астах + 3 директ прашок, 20 кесички

GOODWILL Астах + 3 директ прашок, 20 кесички
869,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
049596C
favorite_border

Опис на производот

  • Витамин Ц допринесува за нормална функција на имунолошкиот систем, намалување на уморот и исцрпеноста, формирање на колагенот, создавање енергија во процесот на метаболизам и заштита на клетките од оксидација
  • Цинк и селен допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидација

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав:

  1 кесичка 3 г %НРВ*
Астаксантин 4 мг /
Витамин Ц 300 мг 375%
Цинк 10 мг 100%
Селен 55 мкг 100%

*Нутритивна референтна вредност

Состојки:
Засладувачи: сорбитол, манитол, сукралоза, натриум-Л-аскорбат, Л-аскорбинска киселина, препарат на астаксантин (астаксантин олеорезина од микроалга Haematococcus pluvialis, стабилизатори: натриум-алгинат, хидроксипропилцелулоза, протеини од грашок, антиоксидант: екстракт богат со токоферол), цинк глуконат.
Средство против згрутчување: силициум - диоксид, натриум-селенит (малтодекстрин), арома на лимон, арома на боровница, регулатор на киселост, лимонска киселина.

Дозирање: 1 кесичка прашок, се растопува директно во уста, еднаш на ден.

Важна напомена: Додатоците во исхрана не можат да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана.
Немојте да ја надминувате препорачаната доза. 

Предупредување: производот не смее да го користат деца, трудници, доилки и личности пречувствителни на некоја од состојките на производот. Прекумерна количина може да предизвика лаксативен ефект. 
Да се чува на температура до 25°C во оригинална амбалажа, заштитено од светлина и влага.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се