GOODWILL Ензимакс форте, 20 капсули

GOODWILL Ензимакс форте, 20 капсули
883,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
048646C
favorite_border

Опис на производот

Ензимакс форте се наменети за луѓе со хроничен панкреатит, дигестивни проблеми, отстранување на жолчно кесе.

Добро избалансирана комбинација на специфични дигестивни ензими, кои со помош на иновативна технологија (капсула во капсула) се ослободуваат во желудникот и во цревата.

Пакување: 20 капсули

Содржина

Состав:

Надворешната капсула содржи: липаза, амилаза, глукоамилаза, протеаза 4.5, протеаза 3.0 и сончогледово масло.

Внатрешната капсула содржи: липаза, амилаза, глукоамилаза, алфа - галактозидаза, протеаза 6.0 и неутрална бактериска протеаза.

Состојки: сончогледово масло, липаза, амилаза, глукоамилаза, алфа - галактозидаза, протеаза 3.0, протеаза 6.0, неутрална бактериска протеаза, протеаза 4.5, капсула -  (желатин), згуснувачи, хидроксипрпилметилцелулоза, гелан гума, бои (Е - 171, Е - 172).

Дозирање: 1 капсула со секој главен оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се