GOODWILL Гелсектан, 30 капсули

Goodwill Gelsectan gelsektan
GOODWILL Гелсектан, 30 капсули
1.430,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054513C
favorite_border

Опис на производот

Gelsectan е наменет за обновување на функцијата на цревата кај оние пациенти кои патат од промени кои настанале како резултат на синдромот на иритабилни црева, кој може да е поврзан со хиперсензитивност на цревата или со внесот на одредени лекови. Ублажува хронична или повторлва дијареа, абдоминална дистензија, болка, надуеност и гасови.

Пакување: 30 капсули.

Содржина

Состав: Ксилоглукан, протеин од грашок и екстракт од семе од грозје, ксило-олигосахариди, магнезиум стеарат (од растително потекло) и аморфен преципитиран силициум диоксид.

Дозирање: Земете 1 или2 капсули, во зависност од тежината на симптомите, два пати на ден (наутро пред појадок и навечер пред вечера) во текот на 2 до 4 недели. Доколку е потребно, третманот може да се продолжи.

Предупредување: Иако не се познати никакви несакани ефекти, не се препорачува производот да се користи за време на бременост или во раните месеци од доењето, освен ако не е поинаку назначено од лекар. Да не се чува на температура над 25ºС. Да не се замрзнува. Чувајте го производот надовр од вид и дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се