GRUPPO FARMAIMPRESA Епинеурон, 30 таблети

EpiNeuron
GRUPPO FARMAIMPRESA Епинеурон, 30 таблети
1.439,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
052368C
favorite_border

Опис на производот

EpiNeuron е производ што се користи за надополнување на исхраната со витамини, минерали во трагови, антиоксиданти и есенцијални масни киселини.

Пакување: 30 таблети.

Содржина

Состав: 

Состојки во 1 тблета %НРВ*
Palmitoylethanolamide (PEA) 300 мг  
Алфа-липоинска киселина (ALA) 300 мг  
Витамин Б12 2.5 мкг 100%
Витамин Б6 1.5 мг 100%
Витамин Б1 1.1 мг 100%
Никотинамид 9 мг 56.25%
Магнезиум 30 мг 0.8%
Цинк 2.5 мг 25%
Витамин Е 7.5 мг 62.5%
Супероксид дисмутаза (SOD) 70 ИЕ  

Квалитативен состав на помошните супстанци: Palmitoylethanolamide (PEA), алфа-липоинска киселина, средства за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, хидроксипропилцелулоза, хидроксипропил метилцелулоза, супероксид дисмутаза (SOD)", магнезиум оксид, средства против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид, талк; цинк глуконат, витамин Е, витамин В3 (Nicotinamide), витамин В12 (Cyanocobalamin), витамин B6 (Pyridoxine hydrochloride), витамин В1 (Thiamine hydrochloride), црвен гастро-резистентен филм (содржи: шелах, хидроксипропилметилцелулоза, полиетилен гликол; бои: железен оксид и хидроксид, титан диоксид).

Производот содржи глутен.

Употреба: Препорачан дневен внес е една до две таблети дневно, перорално во зависност од препораката на лекарот. Потребно е да се придржувате на упатството и да не се надмине препорачаната количина за дневна употреба. Во случај на земање на количина поголема од препорачаната јавете се кај лекар.

Мерки на претпазливост: Немојте да го земате / употребувате граничниот производ EpiNeuron доколку сте преосетливи на било која од неговите состојки. Бидете посебно внимателни со граничниот производ EpiNeuron доколку сте на терапија со хипогликемични лекови, во тек на бременост и доење. Граничен производ EpiNeuron се употребува под контрола на лекар. Не се препорачува кај деца. Пред да почнете да земате EpiNeuron, посоветувајте се со Вашиот лекар или фармацевт. Во тек на бременост можете да земате EpiNeuron само ако Вашиот лекар цени дека е потребно и неопходно. Доколку доите, пред употреба на EpiNeuron консултирајте се со Вашиот лекар. Да се чува во оригиналното пакување на суво место на температура до 25°С заштитено од светлина и влага. Да се чува надвор од дофат и поглед на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се