GUAM Ботокс ампули, 10 ампули х 2 мл

GUAM Ботокс ампули, 10 ампули х 2 мл
3.675,00 ден.
2.756,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051333C
favorite_border

Опис на производот

БОТОКС АМПУЛИ 10×2 мл хијалуронска киселина и дермоактивни наносфери со ефект на моментално кревање, екстракт за биоактивност на алги од ГУАМ и витамин Ц.
 
  • Најнова технологија на НАНОСФЕРА ДИЈАМЕТАР 220 ВО СЕКОЈ АМПУЛА!
ЧИСТ СЕРУМ БЕЗ ДОДАДЕНА ВОДА ! Иновативен  БУСТЕР за лице, со хијалуронска киселина со мала молекуларна тежина, која ја користи технологијата дермоактивна наносфера што овозможува активните состојки да се пренесат во најдлабокиот слој на дермисот, максимизирајќи ја нивната ефикасност и добивајќи директни резултати. Секоја ампула содржи 100% регенерирачки активни состојки без додадена вода и благодарение на насоченото дејство на иновативната технологија на наносфера овозможува да се добие: порелаксирана кожа, намалување на брчките, поеластична, прозрачна, компактна кожа. Покрај тоа, лифтингот сличен на ботокс помага и да се избришат знаците на замор на лицето за неколку минути за кожата со помлад изглед. Функционални супстанции хијалуронска киселина, дермоактивни наносфери со дијаметар 220 NM со ефект на моментално кревање Екстракт од биоактивност на алги од ГУАМ Ц витамин БЕЗ ДОДОДЕНА ВОДА.
 
Пакување: 10 ампули по 2 мл.

Содржина

Состав: Функционални супстанции хијалуронска киселина, дермоактивни наносфери со дијаметар 220 NM со ефект на моментално кревање, екстракт од биоактивност на алги од ГУАМ Ц витамин БЕЗ ДОДОДЕНА ВОДА.

Препорачан третман: За целосен интензивен третман, се препорачува дневна апликација во првите 3 дена, а потоа секој втор ден. Содржината на 1 ампула е погодна за третирање на лицето, вратот и деколтето. За третман на лице, содржината на 1/2 шишенце е доволна, со што преостанатата половина се чува во диспензерот опремен со капаче за затворање за следната апликација.

Употреба: Скршете го шишенцето на линијата. Вметнете го апликаторот опремен со капаче за затворање на телото на ампулата со мал притисок. Оставете го производот да тече во апликаторот, извадете го капачето и притиснете за да го извлечете производот на врвовите на прстите. Масажа на совршено исчистено лице, врат и деколте со лесни кружни движења до 10/15 секунди по целосна апсорпција. По употребата, исплакнете го апликаторот и чувајте го за следната апликација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се