GUAM Ботокс крем за лице, 50 мл

GUAM Ботокс крем за лице, 50 мл
3.300,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053576C
favorite_border

Опис на производот

Ботокс крем за полнење на лице е третман со ефект на кревање и анти-стареење, формулиран со дермоактивна наносфера која делува насочено во срцето на дермисот, фаворизирајќи итно дејство на регенерација и пополнување на борите.

Во исто време, синергетското дејство на хијалуронската киселина со ниска молекуларна тежина и наносферите против стареење го фаворизираат обновувањето на тонот и еластичноста на кожата.
Екстракт за биоактивност од гуам од морски алги, со силна антиоксидантна моќ ANTIOXIDANT SUPREME ORAC* 7200, ја штити кожата од дејството на слободните радикали.

Со текот на времето, кожата на лицето ќе изгледа видливо помлада и посветла.

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба:

Нанесете тенок слој од крема на лицето, по можност наутро и навечер и масирајте со кружни движења додека целосно не се впие.

За интензивен третман се препорачува комбинирање на кремот со ампули ботокс бустери.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се