GUAM Бритaниa снелин кало, 30 кесички

GUAM Britannia Snellin Calo
GUAM Бритaниa снелин кало, 30 кесички
3.808,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055676C
favorite_border

Опис на производот

GUAM Britannia Snellin Calo Течен додаток на храна со растителен засладувач и деривати:

  • Талус од алги Вакаме: богат со протеини и есенцијални амино киселини, корисен е за балансирање на телесната тежина (придонесуваат за метаболизмот на мастите, што пак помага во рамнотежа на телесната тежина)
  • Гуарана и мате: растенија богати со кофеин, кој делува за слабеење помагајќи му на телото да ги согорува мастите депонирани главно во поткожното масно ткиво. Гуарана и мате се корисни за стимулирање на метаболизмот (придонесуваат во контрола на телесната тежина и метаболизмот на мастите)
  • Гуараната придонесува за намалување на чувството на глад и за забрзување на слабеењето
  • Мате има и диуретично и прочистувачко дејство, промовирајќи бубрежна елиминација на вода и азотни материи
  • Содржи КОФЕИН 22,5 мг на дневна доза

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состав: вода, горчлив портокал (Citrus aurantium var. amara L.) незрели плодови меки екстракт тит. на 3% во синефрин (други амини вклучувајќи октопамин <0,375%), глуварче (Taraxacum campylodes G.E.Haglund) корен e.m. D/E:4/1, анасон (Foeniculum vulgare Mill.) плодови e.m. D/E:4/1, лимон (Citrus limon (L.) Osbeck.) перикарп e.m. D/E:4/1, боја: карамела E150a, CAFFTOP® сув екстракт титриран на 20% кофеин (составен од: семки од гуарана (Paullinia cupana Kunth.), листови мате (Ilex paraguariensis A. St. Hill.), кола ( Cola acuminata (P.Beauv.) Schott et Endl.) семиња; згуснувачи: целулозна гума и ксантанска гума, природен арома на кола, сув екстракт од овошје од калинка (Punica granatum L.) титриран на 40% во елагична киселина, конзерванси: сорбат од калиум и натриум бензоат, алги Wakame (Undaria pinnatifida (Harvey) Suringar) сув екстракт од талус титриран на 10% во фукоксантин, закиселувач: млечна киселина, засладувач: стевиол гликозиди од Stevia.

Содржината на јод е помала од значајната доза.

Без глутен.

Веган.

Без лактоза.

Употреба:

Пијте една кесичка наутро, самостојно или измешана во чаша вода, сок или друг пијалок. Ако сте на нискокалорична диета, користете Snellin Calo еден месец, а потоа направете пауза два месеци, во случај вашиот лекар или нутриционист да ви препише диетален режим, консултирајте се со нив.
Не се препорачува кај деца, во бременост и лактација и кај оние со кардиоваскуларни проблеми

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се