GUAM Кератински кристали за обновување на косата, 50 мл

GUAM REPAIRING LIQUID CRYSTALS regenerativni tecni keratinski kristali za kosa
GUAM Кератински кристали за обновување на косата, 50 мл
1.151,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056099C
favorite_border

Опис на производот

GUAM Кератински кристали за обновување на косата, во течна состојба.

Произведен за користење без плакнење, има заштитно и регенерирачко делување , давајќи еластичност и мекост. Ја чува внатрешната структура на влакното благодарение на својствата за формирање филм околу . 

Предности на UPKer Кератин:

  • Производите од линијата UPKer Intensive Keratine имаат способност да ја вратат рамнотежата на скалпот, често компромитиран од стресот од околината или хемиските третмани
  • Интензивниот ефект се должи на моќното комбинирано дејство на компонентите:
    • Алгата Undaria Pinnatifida, извор на бројни корисни активни состојки и способна да го стимулира производството на кератин, ја прави косата здрава, силна и сјајна
    • Растителен кератин, способен да навлезе во влакната на косата, го зајакнува одвнатре и формира заштитна мрежа на површината
    • Протеините од киноа, со богато снабдување со аминокиселини, обезбедуваат хидратација и заштита.

Пакување: 50 мл.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Kristale keratine.

I prodhuar për përdorim pa shpëlarje, ka një efekt mbrojtës dhe rigjenerues, duke i dhënë elasticitet dhe butësi. Ajo ruan strukturën e brendshme të fibrës falë vetive të saj formuese të filmit rreth .
Produktet nga linja UPKer Intensive Keratine kanë aftësinë për të rivendosur ekuilibrin e lëkurës së kokës, shpesh i rrezikuar nga stresi mjedisor ose trajtimet kimike. Efekti intensiv është për shkak të veprimit të fuqishëm të kombinuar të përbërësve: Alga Undaria Pinnatifida, një burim i shumë përbërësve aktivë të dobishëm dhe i aftë për të stimuluar prodhimin e keratinës, i bën flokët të shëndetshëm, të fortë dhe me shkëlqim; keratin vegjetal, i aftë për të depërtuar në fibrat e flokëve, e forcon atë nga brenda dhe formon një rrjet mbrojtës në sipërfaqe; Proteinat e quinoas, me një furnizim të pasur me aminoacide, ofrojnë hidratim dhe mbrojtje.