GUAM Крема против стрии, 150 мл

GUAM (022KK) Anti-Stretch Cream, 200ml
GUAM Крема против стрии, 150 мл
2.468,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
046083C
favorite_border

Опис на производот

Поради брзото губење или зголемување на телесната тежина, кожата ја губи својата еластичност при што доаѓа појава на стрии. Промените од редовно користење најчесто се гледаат 28 дена по редовна употреба. Таа содржи одбрани состојки од океански алги. Ги осветлува веќе постоечките црвени и розеви стрии и превенира појава на нови.

  • За цело тело
  • Ги редуцира црвените и розевите стрии
  • Производ со големо количество на алги
  • Производ со алфахидроксидни киселини
  • Хидрира и тонира
  • Препорачлив и во период на бременост и лактација

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав:

Guam Stretch Mark Bioactivity - крем со екстракт од скапоцените реиши печурки богати со тритерпен, бета-глукан и фунги протеин, како и природни активни состојки кои длабоко јa хидратираат кожата, ја заштитуваат нејзината структура и го стимулираат процесот на опоравување на кожата.

Функционалните состојки содржани во овој крем, во комбинација со морските гуам алги, го одржуваат оптималните нивоа на хидратација на кожата, намалувајќи ги постоечките стрии, и целосно елиминирајќи ги со текот на времето.

Употреба:

Нанесете го производот на деловите кои треба да се третираат и масирајте додека не се апсорбираат целосно. Препорачуваме апликација наутро и навечер.

По неколку нанесувања, кожата станува свилена, компактна и еластична. За време на третманот ќе забележите прогресивно подобрување на еластичноста на кожата.

Предупредување: надворешна употреба, да не се чува во дофат на деца, не изложувајте на сонце или УВ по нанесувањето на кремот.

Задолжително миење на рацете по употребата на кремата.

Мислења на потрошувачи

angela_cavkoska
5
Мојот омилен производ од Гуам. Во бременост ми се појавија стрии,но по откривањето на оваа крема,стриите ги снема во целост. Го препорачувам од се срце. Овој производ е МАГИЧЕН.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се