GUAM Лифтинг крема за заштита на лицето од стареење и зрачење, 50 мл

GUAM Лифтинг крема за заштита на лицето од стареење и зрачење, 50 мл
2.625,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049243C
favorite_border

Опис на производот

  • Неверојатна заштита, хидратација и превенција од стареење 
  • Моќна anti-age формула
  • Крема за заштита на лицето од зрачење и стареење 

Со Дермоактивни наносфери на екстракт од хлорела алги и екстракт од антиоксиданс за биоактивност на Гуам алгите. Карактеризиран со мека и негувана текстура, заштитниот крем за лице Guam Blue Light од линијата SEATHERAPY содржи филтри за сина светлина, УВ-Б филтри и дермоактивни наносфери од екстракт од алги од хлорела поврзани со екстракт од биоактивност на морски алги.

Ја штити и осветлува кожата на лицето подложена на интензивен дневен оксидативен стрес генериран од Сината светлина што ја емитираат паметните телефони, компјутерите, телевизорите и ЛЕД-екраните и штетните ефекти на сончевото зрачење. Ефективното заштитно дејство против процесот на стареење е фаворизирано од признаените антиоксидантни својства на Chlorella, микроалга што припаѓа на родот Chlorophyta.

Пакување: 50 мл

Содржина

Начин на употреба: нанесете на целото лице наутро и навечер околу очите. Брзо се впива и дава чувство на затегнатост (лифтинг), доколку работите навечер и сте изложени на било каков тип на зрачење, тогаш производот се користи и навечер и наутро.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се